Целулит – как и защо се появява, и 7 правила с които да го избегнем
Как и защо се появява целулита: 5 интересни факта
Целулитът – това е изменение в структурата на подкожната тъкан поради натрупаните токсини и разрастването на мастните клетки. Ето пет интересни факта за това как и защо се появява целулита:
1. Целулитът се образува на бедрата, седалището и корема, защото по кожата в тези зони, рецепторите, отговорни за натрупването на мазнини са 5-6 пъти повече от рецепторите стимулиращи разграждане им.
2. Колкото повече е естрогенът в организма, толкова по-бавен е метаболизма и вероятността от появата на целулит се увеличава. Основно той засяга жените по време на големи хормонални промени – в юношеска възраст, по време на бременност или менопауза.
3. Резките колебания в теглото може да ускорят формирането на „портокалова кожа“, защото в следствие на разместването на мастната тъкан се нарушава кръво- и лимфотока.
4. Неправилното функциониране на храносмилателния тракт също увеличава риска от неприятния целулит: задържането на отпадъци в червата е пряко свързано с натрупването на токсини в подкожната тъкан.
5. При недостатък на кислород, обмяната на веществата се нарушава. А това е една от причините за целулита.
Как да избегнем целулита: 7 прости правила в грижата за кожата
Тези малки хитрости ще ви помогнат да премахнете целулита. Следвайте правилата – и ще предотвратите появата на „портокаловата кожа“.
За да избегнете целулита, придържайте се към тези златни правила:
1. Пийте колкото може повече течности, за предпочитане – чиста преварена вода. Тя помага на тялото да се освободи от токсините.
2. Ограничете употребата на сол. Солта води до задържане на вода в организма, вследствие на което кожата може да изглежда подута и подпухнала. А това допринася за появата на целулит.
3. Използвайте суха четка за почистване на кожата, както и на натурални антицелулитни кремове. Това е най-добрия начин за ексфолиране на частиците суха кожа , както и за поддържане на тялото в добър тонус.
4. Не бъдете мързеливи – заемете се с аеробика. За да поддържате мускулите са в добра форма, трябва редовно да се занимавате с физически упражнения. Това важи особено за хора, които имат заседнал начин на работа.
5. Хранете се правилно и балансирано. Дайте предимство на нерафинирана храна. Опитайте се да не употребявате продукти в чийто състав са включени: захар, бяло брашно и изкуствени подсладители. Откажете се също така и от торти, бисквити, чипс, пържени картофи и пуканки.
6. Откажете пушенето и избягвайте места, където хората пушат. Този вреден навик забавя притока на кръв и спомага за попадането на много вредни вещества в организма.
7. Опитайте се да сведете до минимум употребата на кофеин и алкохол. Те допринасят за отделянето на полезни хранителни вещества от организма, снабдявайки го вместо това с токсини.
По материали на http://edinstvennaya.ua/